Kursråd

MTF arbetar med att ta fram kurser utifrån medlemmarnas önskemål och behov.
Har du ideér och önskemål om kurser, hör gärna av dig till någon av oss.

Kursrådet består av:

Utbildningsansvariga (utses av styrelsen):

Ingalill Karlsson
E-post: ingalill.karlsson@akademiska.se

Neda  Haj-Hosseini
E-post: neda.haj-hosseini@liu.se

Kursrådet i övrigt:

Josef Adolfsson
E-post: josef.adolfsson@vgregion.se

Helena Grip
E-post: helena.grip@vll.se

Per Ackeberg
E-post: per.ackeberg@telia.com

Röntgen veckan
(personer som är med att ta fram MFT:s teknikprogram på röntgenveckan)
Maria Wirenstedt
E-post: maria.wirenstedt@ltblekinge.se

Miki Perc
E-post: miki.perc@vgregion.se

Per Ackeberg
E-post: per.ackeberg@telia.com

Medicinteknikdagarna
(person som sitter med i styrelsen och är med i MTD programkommitté):
Ronnie Lundström
E-post: ronnie.lundstrom@vll.se

Rådgivare till kursrådet:
Daniel Hednäs
E-post: Daniel.Hednas@nll.se

Susanna Sohlén
E-post: susanna.sohlen@dll.se

Jessica Ylvén
E-post: jessica.ylven@vgregion.se